Podívej se, kde jsme všude byli

V rámci projektu na podporu technických a přírodovědných oborů jsme realizovali spoustu zajímavých přírodovědných akcí, technických soutěží i matematických olympiád.

1 2 3   Následující   ››

Dopravní fakulta Jana Pernera jede s mobilní metalografickou laboratoří na Buchlovské kování 2014

12. červenec 2014 - 13. červenec 2014

Dopravní fakulta Jana Pernera jede s mobilní metalografickou laboratoří na Buchlovské kování 2014 Mistři černého řemesla se sjedou o tomto víkendu na Hradě Buchlov. Mezi nimi nebudou chybět ani zástupci Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Návštěvníky pozvou do mobilní metalografické laboratoře a seznámí je s možnostmi moderní metalografie. 

Přednáška na Univerzitě Pardubice bude věnována slunečním hodinám

24. duben 2014, 17:00 - 22:00

Přednáška na Univerzitě Pardubice bude věnována slunečním hodinám Přednáškou doktora Šímy KONSTRUKCE A REKONSTRUKCE SLUNEČNÍCH HODIN pokračuje ve čtvrtek 24. dubna 2014 od 17 hodin na Univerzitě Pardubice volný cyklus přednášek o matematice, fyzice a příbuzných oborech. 

Výzkumníci z Univerzity Pardubice obsadí na jednu noc pardubický zámek

8. duben 2014, 16:00 - 00:00

Výzkumníci z Univerzity Pardubice obsadí na jednu noc pardubický zámek V úterý 8. dubna se nádvoří a Rytířské sály pardubického zámku promění v improvizované vědecké laboratoře. Univerzita Pardubice ve spolupráci s partnery zde pořádá NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ, během níž seznámí veřejnost se zajímavostmi ze světa vědy a techniky. Tajuplná noc plná zážitkových dílen začíná v 16 hodin a potrvá až do půlnoci. 

Seminář pro středoškolské učitele chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice

7. březen 2014

Seminář pro středoškolské učitele chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardub V pátek 7. března 2014 se na Fakultě chemicko-technologické uskutečnil další z řady odborných seminářů pro středoškolské učitele chemie v tomto akademickém/školním roce a i tentokrát nabídne zajímavá témata. 

Pásmo kubánských lidových humorek a anekdot předvedou pardubičtí vysokoškoláci při dnu otevřených dveří na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice

23. leden 2014, 09:00 - 17:00

Pásmo kubánských lidových humorek a anekdot předvedou pardubičtí vysokoškol V rámci dne otevřených dveří Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, který proběhne ve čtvrtek 23. ledna od 9 a 11 hodin (dle příslušných oborů) v univerzitním kampusu a posluchárnách budovy B dopravní fakulty ve Studentské ulici, se uskuteční i studentské představení - komponované pásmo složené z krátkých scének na motivy kubánských lidových humorek s názvem „UKRADENÝ MELOUN“. 

Středoškoláci si na Fakultě chemicko-technologické vyzkoušeli život vysokoškoláků

15. listopad 2013

Středoškoláci si na Fakultě chemicko-technologické vyzkoušeli život vysokoškoláků V pátek 15. listopadu přivítala Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice zájemce o chemii - středoškoláci si vyzkoušeli život „vysokoškoláků“ na jednodenní akci STAŇ SE NA JEDEN DEN STUDENTEM FAKULTY a jejich pedagogové se přišli vzdělávat na odborný SEMINÁŘ. 

Univerzita Pardubice otevřela výukové a výzkumné centrum v dopravě a zároveň si připomněla 20 let existence Dopravní fakulty Jana Pernera

9. říjen 2013, 15:00 - 00:00

Univerzita Pardubice otevřela výukové a výzkumné centrum v dopravě a zároveň si připomněla 20 let Ve středu 9. října otevřela Univerzita Pardubice v technologickém areálu v Doubravicích nové výukové a výzkumné centrum v dopravě. V roce 20. výročí založení Dopravní fakulty Jana Pernera získala třetí nejstarší fakulta univerzity moderní technicko-technologický areál. 

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádala Festival ekonomických a matematických her

1. červenec 2013 - 3. červenec 2013

Fakulta ekonomicko-správní Univerzity Pardubice pořádala Festival ekonomických a matematických her Na pondělí 1. července a na středu 3. července připravila Fakulta ekonomicko-správní Festival ekonomických, matematických a robotických her pro studenty středních škol. 

Robotický den

8. červen 2013 - 9. červen 2013

Robotický den 10. robotický den proběhne v sobotu 8. 6. 2013 od 10 do 17 hodin v hale „Arena Sparta“, Podvinný mlýn, Praha 9. Akci již tradičně pořádá Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika. I když byla Praha zasažena povodněmi, Robotický den se povedlo připravit a proběhne v plném plánovaném rozsahu.

VYSOKOŠKOLSKÝ MAJÁLES V PARDUBICÍCH

15. květen 2013, 12:00 - 22:00

VYSOKOŠKOLSKÝ MAJÁLES V PARDUBICÍCH Studentský MAJÁLES se koná v areálu vysokoškolských kolejí v Pardubicích - Polabinách již od roku 1979, tedy již přes 30 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky. 

Vývojářský festival DevFest na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

27. duben 2013, 09:00 - 19:00

Vývojářský festival DevFest na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice V sobotu 27. dubna se na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice uskuteční  od 9 do 19 hodin vývojářský festival „DevFest 2013“. Akci organizuje odborná skupina Google Developer Group Pardubice, kterou tvoří studenti, akademičtí pracovníci a zaměstnanci Fakulty elektrotechniky a informatiky. 

Univerzita Pardubice pokračuje v sérii populárně-naučných přednášek pro studenty středních škol

13. březen 2013, 01:38 - 21:00

Univerzita Pardubice pokračuje v sérii populárně-naučných přednášek pro studenty středních EXEMPLA TRAHUNT – CYKLUS SETKÁNÍ S OSOBNOSTMI VĚDY  Antropolog v terénu - mexičtí Indiáni dnes. Doc. PhDr. Oldřich Kašpar, CSc. seznámí ve středu 13. března 2013 žáky Anglického gymnázia v Pardubicích s životem mexických Indiánů. 

Hudba ušima fyzika - přednáška na Univerzitě Pardubice

13. prosinec 2012, 08:00 - 18:00

Hudba ušima fyzika - přednáška na Univerzitě Pardubice Volný cyklus přednášek o matematice, fyzice a příbuzných oborech pokračuje na Univerzitě Pardubice ve čtvrtek 13. prosince 2012. Poslední přednáška letošního roku provede účastníky světem HUDBY UŠIMA FYZIKA.

Seminář pro středoškolské učitele chemie

16. listopad 2012, 09:00 - 18:00

Seminář pro středoškolské učitele chemie V pátek 16. listopadu se na Fakultě chemicko-technologické uskutečnil první z řady odborných seminářů pro středoškolské učitele chemie v tomto akademickém/školním roce. Šlo již o 8. ročník těchto seminářů a i tentokrát nabídl zajímavá témata.  

Nadaní středoškoláci si na půdě Univerzity Pardubice trénují vědeckou komunikaci při konferenci "Vědění mladým"

15. listopad 2012, 10:00 - 18:00

Nadaní středoškoláci si na půdě Univerzity Pardubice trénují vědeckou komunik  Ve čtvrtek 15. listopadu si na Univerzitě Pardubice budou nadaní středoškoláci při jednodenní studentské konferenci VĚDĚNÍ MLADÝM trénovat vědeckou komunikaci.

1 2 3   Následující   ››